"שבוע טוב" (201)

משפחתנו הגדלה    4.12.15 כ"ב כסלו תשע"ו

אשת חיל מי ימצא ורחוק מפנינים מכרה / בטח בה לב בעלה.
הייתה כאניית סוחר ממרחק תביא לחמה / זממה שדה ותיקחהו
מפרי כפיה נטעה כרם / חגרה בעוז מתניה ותאמץ זרועותיה /
ידיה שילחה בכישור וכפיה תמכו פלך / נודע בשערים בעלה בשבתו עם זקני ארץ /
פיה פתחה בחכמה ותורת חסד על לשונה/ רבות בנות עשו חיל ואת עלינה על כולנה.

למה התכוון המשורר?

מדובר באישה בעלת יכולת לנהל משפחה, שלא ניתן לאמוד את שוויה ואין לוותר עליה, שיש לה בטחון עצמי, המדברת אל בעלה בטוב. אישה המתכננת צעדיה, יודעת במה להשקיע, שאינה חוששת מקשיים ומאמץ. מדברת דברי חכמה ומעודדת אנשים למעשה טוב. כל זאת כשבעלה ידוע כבעל מעמד בקרב נותני דעת. למרות שנשים רבות פועלות כמוך את הטובה מכולן. כן רבות בנות עשו חיל ואת עלית על כולנה.

הפיוט היפה שמקורו בספר משלי מתייחס בלשון פיוטית גם לנכדתנו ומה היא בשבילנו? היו לנו כבר מנות אושר גדולות, כשקרין נולדה ואחריה ארבעת הבנים. כשקרין נישאה ואחריה ארבעת הבנים. המשפחה גדלה והתרחבה בחמישה זוגות מחותנים ומשפחותיהם. אך כשבאה נואי לעולם, נכדתנו הראשונה, חשנו אושר עילאי! ידענו כבר שיהיה לנו המשך ודאי. ועכשיו נואי הילדה המתוקה הלבנבנה, עם שיער המשי הבהיר והצחוק המתגלגל, תינשא! ומשפחתנו תוסיף להתרחב. במדבר סיני קראו לכך שבט. וודאי שגם כולנו שותפים בשמחה ובאושר. ולכם נואי ואיתן נאחל אושר ואהבה מעתה ועד עולם!

זאת הברכה שקראנו ביחד בפגישת המשפחות, שנתנה אישור סופי לברית בין נואי ואיתן. רצינו לשתף את כולכם בשמחתנו ובברכתנו.

לאן אתם משייכים את הרגשת האושר ולאן את האהבה? שאלתי את השניים שישבו מאחורי בשיעור, שעל שיחתם כתבתי בשבוע שעבר ולא קיבלתי תשובתם. השבוע ניגש אלי בהפסקה ב', זה שחשובה לו השמחה מבין השניים ואמר לי: "אני רוצה לענות לך על שאלתך." הוציא מכיסו פיסת נייר, הציץ בה ואמר: "תראה, כל אדם ראוי וזקוק לכבוד. זה משהו אלמנטרי, בכל אדם יש משהו שראוי לכבד. בתקופה העתיקה הזקנים היו החכמים שאיתם התייעצו בכל וציפו שמהם תבוא המילה האחרונה לפני כל אירוע. כי הם היו בעלי הניסיון, כי הם הכירו את תופעות הטבע ואת בני האנוש, הכבוד שצריך להינתן לאדם, הוא לא על פעולה יחידית, הוא על סך כלשהו ובא לבטוי בדברים הקטנים, לא בעיטורים! בהבנה למצב, בדיבור סבלני ואדיב במבט ישיר לעיניים ולא פעם מלווה גם בבקשת סליחה. בהרגשת השמחה, כלולים השמחה והאושר, ואין אושר, שהוא נטול אהבה ואין לך דבר הנותן לך אושר יותר מהאהבה" הביט בי והוסיף: "גם בגילנו המכובד" וחייך. "לכן גם אמרתי לחברי השפוף, שהכבוד שאתה מחפש ניתן לך מאחרים בעוד השמחה באה מתוכך! נפרדנו, עד לשיעור הבא בברכת: "שבוע טוב"!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.