"שבוע טוב" (226)

4.6.16   כ"ז אייר תשע"ו

29

לנואי ואיתן:
דמיין – כתב ג'ון לנון
דמיין שאין גן עדן / וגם לא גיהינום.  שרק שמיים תכלת / פרושים שם במרום  דמיין עולם של שקט / אין זה כבר חלום / דמיין אדם בלי פחד / חופשי מדאגות ואנשים ביחד / זורמים ללא גבולות / פשוט חיים בנחת / עם אותן המשאלות. אולי תגיד שרק חלמתי / אך זה כוחו של החלום
אם נדמיין אותו ביחד / נגשים אותו עכשיו היום.
דמיין עכשיו את שנינו / באהבה טובה /  האופק לפנינו / מקרין חום ושלוה   תנשום את מה שבינינו / נכון שיש תקוה

במהדורת חדשות בטלוויזיה רואיין  חסיד 'ירושלים – המחוברת יחדיו' לתמיד. במפגש עם תיירים שאל אותם (כדי להוכיח להם את צדקת דרכו) מתי מארק טוויין ביקר בירושלים? תתפלאו אבל נער אחד ענה לו: "ב- 1867" "ומה כתב על הארץ?" בספרו "מסע תענוגות לארץ הקודש" מתאר מארק טוויין את עליבותה של הארץ "המדבריות ריקים מאדם, תילים דהויים של שממה, טבריה היא כפר אווילי מתנמנם תחת 6 דקלים אבלים", ואת ירושלים תיאר: "מצורעים, נכים, עיוורים ומטורפים מסתערים עליך מכל עבר, עיר קודרת שוממה וחסרת חיים", ומסכם דעתו על הארץ כולה: "משמימה, חסרת תקווה, שבורת לב"! המבקרים אמרו שהוא נתן תיאור עסיסי ומשעשע של ארץ ישראל נטולת עם- ישראל. אגב המו"לים של הספר הוסיפו למהדורות החדשות הקדמה שבה נכתב שהיום מדינת ישראל, בשלטון היהודים, פורחת ומתפתחת. הקטע בו הוזכר מארק טוויין, התקשר אצלי לפרשת השבוע "בחוקותיי" שאפשר לכנותה פרשת "המקל והגזר", פרשה שבה נכתב "אם תלכו בחוקותיי (בחוקים שאני אלוהים מכתיב לכם)  "נתתי גשמיכם בעתם, ונתנה הארץ יבולה, ועץ השדה ייתן פריו, וישבתם לבטח בארצכם ונתתי שלום בארץ" ו"רק טוב יהיה מנת חלקכם". אבל אם לא תשמרו על מצוותי ”הבאתי עליכם חרב, שילחתי דבר בתוככם והפקדתי עליכם את השחפת ואת הקדחת" ועוד כהנה וכהנה. במילים אחרות יש רק שתי אפשרויות קיצוניות או! או! שחור או לבן! אין דרכי ביניים. (באמת אין?) הפרשה מסתיימת בנושא הנדרים ובה כתוב שעל בן אדם לעמוד בדיבורו. זוכרים את סיפור בת יפתח למשל?. אמרת – קיימת! אפילו אם ברצונך להתחרט. בימינו מכנים זאת 'אמינות' אישית. הדרך היחידה בפרשה לבטל/למרוח 'נדר' היא לפדותו בכסף. 50 שקל לגבר ו – 30 לאישה. בימינו נשמעות אמירות אישיות של מנהיגים המבטיחים הבטחות בשמם, אך אין להם שום מחויבות לבצען וד"ל.

86-5.03קבוצת סנונית נכנסת לתנועה
עוד התייחסות קטנה לל"ג בעומר, לכניסתה של אורי לתנועה! ואנחנו מברכים אותה ומאחלים לה פעילות מעניינת, מאתגרת ומהנה בתנועה. אני לא יודע איזו משמעות יש לכניסה לתנועה היום, לפעולותיה השונות, לדרכה החינוכית, הלאומית, לערכים כמו עזרה הדדית וערבות הדדית. מה המשמעות להיות חבר ב"השומר הצעיר" למה זה מחייב? או שזה סמלי בלבד? אנחנו היינו דור שהתנועה מילאה את חייו. פעילותה החברתית בטיולים, במסיבות, בתרבות, בלימוד דרכה האידיאולוגית, באורח החיים ביומיום, כל אלה היו במידה רבה כל עולמנו. זיכרונות אלה מרגשים אותנו כל פעם כשנכד או נכדה נכנסים לתנועה. כזיכרון מהימים ההם, שלנו, ראו תמונה של קבוצת "סנונית" שצולמה ביום כניסתנו לתנועה (נראה אם תזהו אותי)
ולך, אורי, הצדעה שומרית וברכת "חזקי ואמצי"!

"שבוע טוב"!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.