שבוע טוב (261)

18.2.17  כ"ב שבט תשע"ז

ביום רביעי ה15.2.17 י"ט בשבט תשע"ז בשעה 14.13 הפכנו באחת לסבים רבים לתומר! לאושרנו כי רב מאוד, נוסף נדבך דור רביעי הקרוי כבר בתנ"ך בספר בראשית, נינה! את הנדבך הזה יצקו נואי ואיתן שוודאי שאין מאושרים מהם בהולדת בתם הבכורה ומהוריהם שהפכו לסבים. איזה אושר, אהבה, התרגשות וגאווה, שזכינו לראות דור רביעי במשפחתנו. לנינה הזו לא תחסר אהבה ולא מעריצים יהיו לה בני דודים,  דודים בדרגה ראשונה,  דודים דרגה שניה, סבים  וסבים רבים, לכולנו מגיעה ברכת מזל טוב, חיבוק חזק והמון אהבה!!!
אין מילים לתאר את הרגשת- העל הזאת.

שני אירועים מרכזיים בפרשת 'שלח', ושניהם קשורים במים: הראשון: "שירת הים", אותה שירה אדירה שפרצה מפי "יוצאי" מצריים לאחר שצבא המצרים טבע בים: "אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאת: אשירה לאדוני כי גאה גאה סוס ורכבו רמה בים אמר אויב ארדוף, אשיג, אחלק שלל תמלאמו נפשי אריק חרבי… כיסמו ים צללו כעופרת במים אדירים… מי כמוך בעולם אלוהים מי כמוך נאדר בקודש, נורא תהילות עושה פלא". האירוע השני: פרשת המים הראשונה (שכן במדבר היו כמה מצבים קשים הקשורים לענייני מים). בפרשה, העם מגיע למקום בו ציפה להרוות צימאונו והנה המים הם מרים. לכן נקרא המקום בפיהם מרה. העם מתלונן ומשה כדרכו מעביר את התלונה לאלוהים והקוסם הידוע מצווה להשליך למים עץ והמים הפכו למתוקים! איזה סוג של עץ זה היה? חכמי המשנה סבורים שזה היה או ענף מעץ הערבה, או מעץ הזית או אפילו ההרדוף כשברצונם להדגיש ולהבהיר שלא היה זה סוכר או ממתיק אחר אלא חומר מריר. כי תחושת המרירות היא  זו שמאפשרת לנו גם לחוש את טעם המתיקות בחיים.

המקרא מתייחס לשוחד כאל סוגים שונים של נתינה… לשם השגת טובות מהמקבל. שוחד שייך לתחום מעשי שחיתות, שבהם נותנים כסף או שווה כסף למי שהדין או הכוח נתון בידו כדי להטות ליבו לטובת הנותן. המילה שוחד מופיעה בתנ"ך 23 פעמים ובנוסף המילה בצע (כסף) 17 פעמים. למילה שוחד יש גם מילים נרדפות: שלמונים (ישעיהו), שילום (מיכה), מתנה ומתן (משלי), כופר (עמוס). בקשר למהומה הגדולה המתרחשת סביב הגדרת סוג המתנות שניתנו לראש הממשלה ולשרתו, אזכיר לכם נשכחות מהתנ"ך דווקא משום שהמשפחה הזו מדברת כל כך הרבה על התנ"ך כנכס לאומי (כמעט פרטי). אתם זוכרים ששאול (המלך הראשון שלנו) הביא לשמואל שי צנוע כמה מטבעות והגמול היה מלוכה!  סביב דוד המלך היו כמה "מליונרים" "ספונסרים", "תורמים" למיניהם, שמימנו וכלכלו את הצבא. המפורסם שבהם הוא ברזילי הגלעדי שבזקנתו, דוד הציע לו לבוא להתגורר בארמונו והוא סירב, רק ביקשו, שייקח תחת חסותו את בנו. דוד לא רק לקח את חסותו עליו אלא אף הוריש לשלמה הנחייה ברורה על כך. מה אנחנו למדים מכל זאת שאין חדש תחת השמש וכאז כן היום, מתנות אינן ניתנות בחינם ושוחד זה עניין של הגדרה.

ונסיים בברכות נוספות: לאורי שופעת החינניות, הלבביות והבלתי אמצעיות, נברכה בקול חזק משלה, במזל טוב ליום הולדתה, שמחים אתך ואוהבים אותך ומחבקים אותך שכך ימשך תמיד. ולהדר: שהיית ילד היינו הולכים ליער, קוטפים המון כלניות (מה שהיום אסור), מסדרים זר יפה על "כיסא" יום הולדת ליד מיטתך בבית הילדים ומצרפים ברכה באותיות גדולות ובה איחולים לשנה הבאה. השנה אין כמעט כלניות ביער וגם אין כיסא ליד מיטתך אבל הלב שלנו גדל והתרחב והתמלא ברגשות ביום הולדתך. מברכים אותך מכל הלב המתואר לעיל, שרק אהבה, אושר ונחת יהיו בחלקך במשפחתך שלך ובמשפחתנו הגדולה.

"שבוע טוב" ומבורך במיוחד!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.