שבועטוב 282

15.7.17  כ"א תמוז תשע"ז

היום בדיוק חל יום הולדתו של לירן. בשנה שעברה שיבחנו את השינוי שחולל בדגשים שבין תמה ועיסוקו בפעילות גופנית השנה, ב"איש הברזל" בגרמניה, המטרה מושגת בסביבה מקצועית ואנחנו מה זה גאים בך! מה נאחל לך? שתמשיך כך, תוך שמירה על הבריאות, שמחה והשבחת כושר ולא כחרוז – יושר והעיקר אהבה! במשפחתך עם סיון והילדים ובמשפחתך הגדולה. כשהיינו ילדים היה לנו "אות הספורט" ובתעודה שקיבלנו מדי שנה התנוססה סיסמה: "עלה והצלח"! אז עלה והצלח!!!
השבוע נקראה פרשת 'בלק' שחלקכם מכירים. בלק מלך מואב פחד שמא עם ישראל בדרכו לארץ ישתלט על אדמותיו ופנה לבלעם המכשף המפורסם שיקללם והוא ברכם במשפט הנפלא  "מה טובו אהליך יעקב משכנותיך ישראל"  אציין שבסיומה של הפרשה נכתב: "..ויחל העם לזנות אל בנות מואב". חוקרים אומרים שאותו בלעם שלא הצליח בקללותיו, לא הפך לאוהב ישראל אלא, הגה את הרעיון להביא את עם ישראל לפגוע בעצמו, על ידי שליחת בנות מואב לפתות את בני ישראל. התורה לא מספרת על מעורבות בלעם בהחטאת העם אלא רק מפארת את ברכות בלעם היפות אך כבר חכמי התלמוד קבעו חד משמעית כי אכן היה זה בלעם שהשיא לבלק את העצה כיצד להחטיא את העם. ואכן, בני ישראל חוטאים עם בנות מואב ואף משתחווים לאלוהיהם, (במילה אחת : התבוללות). בעקבות חטאים אלו, פורצת מגיפה בה מתו 24.000 בני ישראל, שנעצרת רק כשפנחס דוקר ברומח את זמרי נשיא שבט שמעון, כשזנה עם מדיינית לעיני העם. סיפור – סיפור!
נכדים יקרים! אתם כבר חופשים כשבועיים/שלושה ומצאתי שזה הזמן המתאים אחרי שנת הלימודים המעייפת, אחרי מלוי גירעונות השינה, להזהיר אתכם בפני מכה קשה בהרבה מהלימודים, מכת השעמום, מכת ה"אין לי מה לעשות", מכת ה"עזבו אותי". במילונים כתוב ששעמום זה רגש שלילי הנובע מחוסר עניין וחוסר גירויים פיזיים ורגשיים. ויש הכותבים ששעמום גורם למצב של אפטיה ואדישות כשאין שום דבר משמעותי לעשותו. נכון, שכותבי המילונים לא הכירו את הסלולרי המשוכלל שבידכם או את הטבלט וקסמיו, אבל הכירו יפה את תורת הרביצה על הספה/כורסא/מיטה. "כי ככה בא לי!" ויש לי הצעה בשבילכם  גלו שוב את הקסם שבספרים! הם ייקחו אתכם לעולמות ולמקומות אחרים, לדמויות ולעלילות שלא העליתם על דעתכם שקיימות בכלל, זה מעשיר לקרוא ספר שמרתק אותך, להזדהות עם הסיפור, הרעיון, עם הדמויות המתוארות וייתכן שתגלו ש"בא לכם לכתוב גם". אני שמח שהיה לי בימי ילדותי, אחרי העבודה, שהייתה ערך עליון עבורנו מכתה ג', אפשרות לקרוא ספרים רבים וכל ספר כמה פעמים. (הייתה ספריה קטנה) ודאי תצחקו ממני אבל אם תעשו כהמלצתי, כעבור זמן תודו כמה שהסבים שלכם צודקים.
"שבוע טוב"!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.