"שבוע טוב" (385)

20.7.19   י"ז תמוז תשע"ט

פרשת השבוע "בלק" הוא סיפור ידוע, בו בלק מלך מואב מבקש את בלעם בן בעור, קוסם, מכשף ונואם ידוע, לקלל את עם ישראל ומפיו יוצאות רק ברכות. כידוע ההבחנה בין ברכה לקללה היא דקה מאוד ולא תמיד "המבורך" יודע אם בורך או קולל. לדוגמה המילה "קלס" שאינך יודע אם כוונת האומר היא לשבח ז.א. לקלס, או לגנות, לשים אותו לקלס. כיון שבלעם לא היה טיפש, הוא הולך על החבל הדק הזה שבין הברכה לקללה ובני ישראל, שלא היו מתוחכמים מספיק כדי להבחין בוודאות מלאה בין הטוב ובין הרע שבברכותיו מלאות הרמזים, הרגו אותו כשכבשו את ארץ מואב. יש אומרים שדרכו היא גם דרכם של כותבי הנאומים בימינו. ואסתפק בזאת הפעם.
שתי פגישות הביאו אותי לכתוב את הדברים הבאים מבלי להיכנס לתוכנן.   לפני 15 שנים עברנו יחד עם יעל הרפז ז"ל קורס גישור מתקדם ולאחריו פנינו למזכירים להקים במשמר העמק צוות גישור לעניינים שבין החבר למוסדות הקיבוץ ולסכסוכים אישיים שמקשים על החברים. צוות הגישור שהצענו היה אמור להיות צוות של חברים שאינם קשורים או מכהנים במערכת הממסדית. הצעתנו נידונה במזכירות והועברה לשיחת –קיבוץ ונדחתה בטענה שזה תפקיד המזכירים. היום, כשאנו בעיצומו של תהליך חיזוק המשפחה מול החלשת החברה הכללית בקבלת החלטות ובעיקר ביישומן, הצורך במוסד הגישור רק עולה ובעקבות שתי הפגישות שחברים באו לדבר אתי נראה לי הכרחי. במקרה אחד חרגתי מנוהגי ופניתי למזכירות והצעתי שיקימו 'גוף' בלתי תלוי לטיפול בנושא, (אגב, כך הוקמה המזכירות החברתית המורחבת) מאחר שהעימות נמשך כבר זמן רב. הקשיבו לי (התרשמתי) בהבנה, אך בפועל זה לא קרה ו"האי הבנות" נמשכות ויימשכו גם לאחר ששוב ניסו מוסדות הקיבוץ ל"טפל" בעניין. אני בטוח שצוות גישור בחשיבה "מחוץ לקופסא" היה שומע ומקשיב לצדדים, מתייעץ עם מי שימצא לנכון, (אם ירגיש צורך) ופותר את העניין.
מאחר שהוגדר שהתהליך החברתי יעסוק ב- 2030, מועד/תקופה שלא תחול עלי ולא אהיה שותף לה, אני תורם בדרך זו את הצעתינו, להקים צוות גישור! ואנחנו בהחלט נהיה מוכנים להשתתף בהליך הגדרת התפקיד.
ולברכות: ללירן, שכבר אינו נער, המון ברכות חמות לך ולמשפחתך ולכולנו ביום הולדתך ה- 56 ואני לא מאמין שכך הוא, כי בשבילי/נו תמיד תישאר הילד המקסים, השובב, החייכני, המתבייש קצת והאהוב על כל. נאחל לך שכל משאלותיך יתמלאו… ובשמחה גדולה!
ולאן! ההולכת וצומחת לנגד עינינו שכמובן היינו רוצים לראותך יותר – נערה כל כך מוכשרת בנגינה בחליל, בשירה, בכתיבה, שדווקא בחרת בציור כמסלול למידה והתמקצעות, נאחל לך המון הצלחה, אושר, אהבה והכל בשמחה גדולה עם הוריך, אחייך, חבריך וחברותייך וכל משפחתך הגדולה.
" שבוע טוב"!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.